Bu fotoğrafa iyi bakın. Kadın üzerinden (eşitlik, giyim-kuşam gibi konularda) siyaset ve propaganda yapan seküler Batı toplumunun fazla değil 90 yıl önceki portesini çiziyor bu fotoğraf.

İslam toplumlarına kadın üzerinden vurdukça vuran Batı toplumu ve hayranları bu İngiliz Generalinin Bengalli bu kadına kendisini sırtında taşıtmasını unutturamaz.

1400 yıldır İslam’ı “anlamış ve yaşamış” Asr-ı Saadet, Selçuklu, Osmanlı, Endülüs gibi medeniyetlerde bu sahneyi asla göremezsiniz. Burada ise bırakın bu sahneyi görmeyi, bu sahne ile gurur duyup fotoğraf çektiren, ve hâyâsiz, sömürgeci, emperyalist ve “EĞİTİMLİ” (!) bir İngiliz Beyefendisi görüyorsunuz.

Biz “Cennet anaların -dolayısıyla da kadınların- ayakları altındadır” düsturunu benimsemiş bir toplum olduk ve yine öyle olmak için büyük bir gayret içinde olmalıyız.

Geçmişini bilmek önemlidir fakat asla bir övünç kaynağı değildir. Övünme ancak yüksek ahlak ve erdemi hâl haline getirmiş kişi ve toplumların hakkıdır. Bu da şimdiki zaman ile ilgil bir şeydir.

vesselam,
— mirac
20eylül’16

0 74