Bir süredir içimden gelen dürtülere cevap vererek kendimi yazı yazar halde buluyorum. Bu kimi zaman okuduğum bir haber üzerine, kimi zaman düşündüğüm bir fikir üzerine, yaşadığım bir olay üzerine, kimi zamansa okuduğum bir kitaptaki paragrafa aldığım notlar üzerine olabiliyor.

Yakinen takip edenler bilir ki, bir dönem başlayıp devam edemediğim bir vlog serim var. ‘Evimdeki beni’ youtube kanalımdaki videolarıma taşıma fikrimdi bu. Günlük hayatımda eşime-dostuma neyden bahsediyorsam onları takipçilerime de anlatma fikri… Fakat çeşitli sebeplerden bir türlü bu işi oturtamadım bir düzene.

Video işinden tümden vazgeçmiş değilim ama bu süreçte kafamdakileri, fikirlerimi, notlarımı en azından alışılmıştan biraz daha uzun yazılar şeklinde sosyal medya hesaplarım üzerinden paylaşmaya başlamış bulundum.

Kısa kısa notlarımı, sözlerimi zaten paylaşıyor idim yıllardır ama biraz daha uzunca yazılara ağırlık vermiş oldum bu ara. Liste sitelerinin insanları makale okumaktan men ettiği bu dönemde uzun yazı okutmak/okumak günümüz insanına oldukça zor olsa da alakadar olan arkadaşlardan çok güzel mesajlar alıyorum. Eksik olmasınlar. Hatta bir kardeş ‘Acı ve Sabır yazın halime bir nebze derman oldu, yazmaya devam et abi’ diye mesaj attı. Mütebessüm oldum.

Öte yandan bazı insanlar da kusur bulma/görme problemi yaşıyor olacaklar ki, anlattığım şeylerin bende olmadığını ima eden davranışlarda/yorumlarda bulundular.

Şunu söylemeliyim ki yazdığım, anlattığım şeyleri kendimde barındırdığım iddiasında asla değilim. Örneğin sadakatten bahsettiğim bir yazı, benim sadık bir insan olduğum manası taşımaz. Ya da sabırdan bahsetmem benim sabırlı bir insan olduğum iddiası içermez. Ahlak kavramını ele alıyorsam bu ‘ben çok ahlaklıyım’ demeye çalıyorum demek değildir.

Ben sadece inandığım hakikati ve olması gerektiğine inandığım davranış biçimini yazıyorum. İlgili olduğum konular; İslam ve Teoloji, Tasavvuf, Sosyoloji, Etik/Ahlâk ve benzeri konular olunca yazılar da haliyle bu minvalde zuhur ediyorlar.

Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler diyip koyvermek lazım diyorum ve köşeme çekiliyorum. 🙂

Selametle…
—mirac
1ekim’16

0 182